Szukaj

Wakacje

    Turyści, którzy decydują się na kupno wycieczek oraz wyjazdy wakacyjne do wielu krajów, w tym na terenie Europy, a także a terenie Ameryki oraz Afryki. Wszystkie osoby, które wykupiły dla siebie wycieczki mogą skorzystać także z opcji wykupienia wycieczek fakultatywnych. Tego typu wycieczki wykupuje się na miejscu, cena jest różna i zależy od bardzo wielu czynników. Wykupić można wycieczki droższe, które organizowane są do bardziej drogich miejsc. Warto więc już dziś zapoznać się z ofertą, tym bardziej, że oferta jest na bardzo wysokim poziomie. Wycieczki fakultatywne organizowane są dla różnych osób, które są zainteresowane nabyciem dodatkowych atrakcji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą, tym bardziej, że w większości kurortów oraz hoteli można wykupić dodatkowe wycieczki fakultatywne. Oferta jest bardzo bogata, tak więc na wycieczki można się wybrać razem z rodziną, przyjaciółki czy też z dziećmi. Oferta wycieczek oraz wyjazdów na kurortów jest stale wzbogacana, tak więc można dobrać coś dla siebie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wycieczki fakultatywne na terenie Egiptu, tym bardziej, że jest do zwiedzania oraz do oglądania bardzo wiele ciekawych oraz niezwykłych miejsc a także ośrodków wypoczynkowych. Polecamy już dziś zapoznanie się z usługami turystycznymi, tym bardziej, że w biurach podróży pracownicy dokładają starań, aby można było zaoferować swoim klientom usługi na bardzo wysokim poziomie. W organizacji wycieczek fakultatywnych pomagają lokalne biura podróży. Tego typu wycieczki można zorganizować od razu po przyjeździe, tak więc warto już dziś dobrać coś dla siebie. Przejazdy pomiędzy poszczególnymi miejscami oraz kurortami a także dojazd do muzeów organizowany jest przy pomocy rezerwacji hotelowych, a także przejazdów do lotnisk i z lotnisk. Polecamy zapoznanie się z warunkami przewozu znacznie wcześniej, tak aby cała podróż była zaplanowana w prawidłowy sposób. Polecamy skorzystanie z naszych innowacyjnych usług oraz atrakcyjnych wycieczek.

Weekendowe wypady do Pragi, Wiednia oraz Budapesztu

Ciekawą propozycją dla osób, które nie dysponują zbyt długim urlopem, a lubią podróżować i poznawać ciekawe zakątki świata są wypady weekendowe. Biura podróży prześcigają się w tworzeniu takich ofert, zwłaszcza poza sezonem. Organizacja tzw. ,,długich weekendów” czy wypadów sylwestrowych jest kusząca, gdyż pozwala na ciekawe spędzenie czasu przy mniejszych nakładach finansowych i bez konieczności proszenia szefa o urlop. O popularności tego typu wyjazdów świadczy wzmożony ruch na drogach, w piątkowe popołudnia oraz niedzielne wieczory. Dużym zainteresowaniem cieszą się wypady do europejskich stolic takich jak: Praga, Wiedeń czy Budapeszt. Zwłaszcza dla mieszkańców południowych terenów Polski jest to wspaniała okazja na poznanie stolic pobliskich krajów. Praga to nie tylko stolica Czech, ale również największe miasto w tym kraju.

Osobom lubiącym podróże z mapą w ręku z pewnością nie zabraknie atrakcji, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, że całe, zabytkowe centrum Pragi zostało wpisane na listę UNESCO. Obowiązkowym punktem każdej z wycieczek są oczywiście Hradczany z królewskim zamkiem oraz takimi obiektami sakralnymi jak katedra świętego Wita, świętego Wacława czy świętego Wojciecha. Praga to miasto o wspaniałym klimacie, z charakterystyczną zabudową. Każdy, kto uda się na zwiedzania Malá Strana, jednej z dzielnic praskich na pewno zostanie pod głębokim wrażeniem jej architektury. Znajdujące się na placu budynki prezentują różne style architektoniczne, a bogactwo kościołów, knajp, restauracji jest po prostu przytłaczające. Bardzo charakterystycznym obiektem w mieście, jednym z najbardziej osławionych jest Most Karola na Wełtawie, który każdego roku jest przemierzany przez tysiące turystów. Druga europejska stolica- Wiedeń zachwyca przed wszystkim okazałą budowlą jaką jest pałac- Schönbrunn, którego wartość doceniono wpisując go na listę UNESCO czy zespół pałacowo-ogrodowy Belweder, a także dawna rezydencja zimowa cesarza czyli Pałac Hofburg. W Wiedniu znajduje się również wiele ciekawych obiektów sakralnych takich jak gotycka katedra świętego Szczepana czy romański kościół świętego Ruperta. Wiedeń to poza tym unikatowy ośrodek muzealny, w którym znajdują się dobrze zachowane budynki: Filharmonii oraz Opery, pochodzące z XIX wieku. Ostatnie z wymienionych miast- Budapeszt to ogromna, węgierska stolica położona nad Dunajem, która również obfituje w zabytki. Wśród nich warto szczególnie zwrócić uwagę na muzea oraz teatry (m.in. Muzeum Sztuk Pięknych oraz Nemzeti Színház (Teatr Narodowy). Bogactwo uniwersytetów w mieście sprawia natomiast, iż jest to również centrum naukowe Europy. Warto wspomnieć, że cyklicznie na terenie Budapesztu organizowane są festiwale, które gromadzą liczną publiczność i dodatkowo ubogacają sferę kulturalną Europy.

3 Responses to Weekendowe wypady do Pragi, Wiednia oraz Budapesztu

Dodaj komentarz